Kış aylarında doğal cilt bakımı nasıl yapılır?

Sponsorlu Reklamlar

kış aylarında doğal cilt bakımı tavsiyeleri önerileri tüyoları hakkında bilgiler

Kış aylarında sert geçen hava koşullarından dolayı kadınlar sürekli olarak cilt problemleri yaşar ve bunun için kendilerine çareler ararlar. Çare nedir peki? Kadın isterse çaresini de dermanını da bulur. Bakın kadınlar hangi doğal ürünleri kullanarak cildini yıpratmakta kurtuluyor. Kadınlar için daha parlak ve sağlıklı bir cildin püf noktalarını inceledik.

kış aylarında doğal cilt bakımı nasıl yapılır

Peeling

Cildinizi dönem dönem yenilemeniz şart! Gözeneklerinizin açılması ve teninizin yenilenmesi için ölü deriden kurtulmanız önemli. Her zaman tüm cilt tiplerine uygun olmayan biu işlemi sık sık yapmamanız da önerimiz.

C vitamini alın

Bu gerçekten doğru. Kendimizi soğuktan korumak için aldığımız ekstra vitaminler, tükettiğimiz portakallar, mandilanalar ve diğer tüm C vitamini içeren meyve ve sebzeler cildi besler ve parlatır.

Limon suyu kullanın

Limon suyu cildi parlatan kürlerin başında gelir. Üstelik sadece kış aylarında da işe yaramaz, her zaman uygulanabilir. Zeytin yağ ve bir miktar limon suyunu karıştırıp bir kur haline getiriyoruz.

Peki limon suyunun çillerin ve lekelerin rengini açtığını biliyor muydunuz?

Alkol tüketimini azaltın

Cildinizin sağlıklı olması ve parlaması niyetindeyseniz, her şeyi dozunda bırakmak gerek. Bu kanıtlanmış bir şey, alkol kullanımını biraz olsun azaltırsanız cildinizdeki değişimi kısa sürede hissedeceksiniz.

Maske yapın

Yüz maskeleri açısından zengin bir yelpazeye sahibiz. Bu maskeleri haftada bir, gece kremi gibi çok ince bir tabakayla uygulamanız önerimiz. Fakat öncesinde maskelerin özlerine çok dikkat etmeli. Cildinizdeki değişikliği hemen fark edeceksiniz.

Günlük temizlik önemli

Yüzünüzü günde iki kere yıkamanız şart. Makyajınızla işiniz biter bitmez temizlemeniz önemli. Bunu günlük rutin işlerinizden biri haline getirmelisiniz. İhmal etmeyin, cildiniz nefes almadığı takdirde sivilcelenmeler ortaya çıkabilir.

Nemlendirin

Son olarak her zaman önemsemeniz gereken bir nokta olan nemlendirmeye değiniyoruz. Mevsimin ne olduğu önemli değil, nemlendirilen ciltler her zaman daha yumuşak görünür.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.