Yağ yakan ve tok tutan besinler

Sponsorlu Reklamlar

yağ yakan tok tutan besin önerileri yiyecekler tavsiyeler tüyolar

Denediğiniz onca yönteme ve uyguladığınız diyetlere rağmen bir türlü istediğiniz kiloya ulaşamadınız mı? Eğer cevabınız -evet ise sizleri bir de aşağıdaki özel besinleri denemeye davet ediyoruz kızlar. Bu özel besinleri tüketerek kendinizi uzun süreler boyunca tok tutabilir ve bu sayede hem yeme alışkanlığınızı köreltebilir hem de rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Tok tutmaya ve buna ek olarak vücuttaki yağları yakmaya da yararlı olan bu özel besinler ile sizlerde istediğiniz ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

yağ yakan zayıflatan besinler

Yediğiniz ve içtiğiniz herşey sizin kilo almanıza neden olacaktır. Bazı besinleri masum gibi görebilirsiniz oysa o masum gibi görünen besinler vücutta yağ birikimine neden olarak özellikle bölgesel kilo alımına neden olabiliyor.

Öncelikle kilo vermek istiyorsanız yağ yakıcı ve sizi tok tutacak besinleri bilmeniz ve ona göre düzenli bir şekil de tüketmelisiniz. Beslenme uzmanlarına göre vücutta yağ yakımını kolaylaştıran ve tok tutan besinler şöyle;

Yapılan araştırmalar düzenli olarak yeşil çay içen kişilerin içmeyenlere oranla yüzde 45 daha yavaş kilo aldığını gösteriyor. Yeşil çay kilo almayı belirgin bir şekilde yavaşlatıyor. Bu sebeple günde en za 1 fincan yeşil çay içmelisiniz.

-Acı sevenler sevmeyenlere göre daha şanslı olarak kabul ediliyor. Çünkü acı biberin içinde bulunan Capsaicin maddesi metabolizmayı hızlandırıyor. Aynı zamanda vücut ısısını yükselterek daha fazla enerji harcamaya neden oluyor. Eğer mide ile ilgili probleminiz yoksa yemeklerinizde mümkün olduğu kadar acı biber kullanın.

-C vitamini yağ yakımını hızlandırıyor. C vitaminini direk besinlerden almak ise en faydalısı. Kivi C vitamini açısından en zengin gıdalar arasında yer alıyor. 100 gr kivide 400 miligram C vitamini bulunuyor. Yetişkin bir insanın günlük C vitamini ihtiyacı 60 miligram olduğu göz önünde bulundurulduğunda, 1 adet kivi bu ihtiyacı fazlasıyla karşılıyor.

-Günde 3 öğün yenen yağsız yoğurt vücudun hızlı bir şekilde yağ yakmasını sağlıyor. İçeriğindeki yüksek kalsiyum ve protein özellikle bel çevresi ve göbek yağlarının erimesine yardımcı oluyor.

-Yulaf kepeği insanı uzun süre tok tutuyor. Kan şekerini yavaş yükselttiği için ani iştah ataklarını önlüyor. Ayrıca bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak, kabızlık sorununun da önüne geçmiş oluyor.

-Kanser savaşçısı olan brokoli, içeriğindeki birçok madde sayesinde tam bir şifa kaynağı. Brokolinin buharda haşlanıp, üzerine limon, zeytinyağı ve baharat eklenerek yenilmesi öneriliyor.

-Beyaz lahana çok düşük kalori değeri ve içeriğindeki yüksek lif oranı sayesinde tok tutan gıdalar arasında yer alıyor.

-Yeşil kabak ve balkabağı tok tutan besinlerin başında yer alıyor. Potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum ve demirden zengin olan yeşil kabağı çiğ olarak rendeleyip salatalarınıza da ekleyebilirsiniz. Lif zengini balkabağı ise iyi bir karoten, C ve E vitamini kaynağıdır. Balkabağını çok az su ile üzerine hiç şeker serpmeden haşlayıp, üzerine tarçın dökerek yiyebilirsiniz.

-Light süt ile hazırlayacağınız hazır kahve, zayıflama sürecinde sizin için mükemmel bir içecek olacaktır. Ara öğünlerde içilen kahve uzun süre tok kalmanızı sağlar.

-Her türlü hayvansal protein metabolizmayı çalıştırarak, yağları yaktırır. Aynı zaman da tok tutar. Tavuk eti, yağsız köfte, yumurta, balık, kırmızı et ve peynir günlük beslenmenizde mutlaka yer almalıdır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.